Jedilni list

S klikom na povezavo lahko vidite JEDILNI LIST (.pdf datoteka), ki ga ponujamo v tekočem mesecu. Priloga: Označevanje alergenov v živilih (.pdf...

več...

Prehrana otrok v vrtcu

Pravilna prehrana je sestavni del zdravega načina življenja, ki je pogoj za ohranjanje in krepitev  zdravja. Naloga vsakodnevne prehrane je, da nudi telesu vse snovi, ki jih potrebuje za svoje nemoteno delovanje, za nadomeščanje izgubljene energije ter za vzdrževanje...

več...

Zdravje in higiena

Zdravo  okolje v vrtcu predstavlja predpogoj za zdrav način življenja, zato si  zaposleni v vrtcu prizadevamo omogočiti vsem otrokom, da v polni meri  razvijejo svoje telesne, psihične in socialne potenciale. Vzgoja za  zdravje je sestavni del življenja in dela v...

več...

Zloženke namenjene staršem vrtčevskih otrok-Zdravje v vrtcu

Staršem predstavljamo zloženke Nacionalnega inštituta za javno zdravje-NIJZ. Te zloženke in še več najdete tudi na njihovi spletni strani: http://www.nijz.si/sl Za ogled zloženke kliknite na spodnjo povezavo: Zdrava prehrana v predšolskem obdobju (.pdf datoteka)...

več...

Ukrepi preprečevanja širjenja nalezljivih bolezni

Spoštovani! Nacionalni inštitut za varovanje zdravja Slovenije je izdal dokument VKLJUČITEV  V   VRTEC/ŠOLO PO PREBOLELI  NALEZLJIVI BOLEZNI ALI OKUŽBI  -   SMERNICE. Smernice so kakovostna osnova za ukrepe preprečevanje širjenja nalezljivih bolezni. V navodilih je...

več...

Ukrepi za preprečevanje pandemske gripe

NAČRT PREVENTIVNIH UKREPOV ZA PREPREČEVANJE PANDEMSKE GRIPE V VRTCU BORISA PEČETA  UKREPI ZA ZMANJŠANJE TVEGANJA ZA OKUŽBO POSAMEZNIKA Odgovorne osebe pogosto in pravilno umivanje rok -vsaj  20 sekund temeljito s toplo vodo in milom dobro drgnemo dlani, hrbtišče  rok,...

več...