S SLOGANOM »MOJI ODPADKI MOJA SKRB«

Otroci so skozi različne dejavnosti spoznavali izkušnje o čistem okolju ter skrbi za ohranjanje le tega. Seznanjeni so bili, da so odpadki in onesnaževanje sveta – Zemlje vedno večji problem. V otrocih sva vzbudili zavedanje in skrb za naše okolje, jim priučili navade, ki bodo posledično vplivale na kvaliteto življenja. Skozi različne aktivnosti, smo zajeli vsa področja dejavnosti ter se ob povabilu Mestne občine Maribor udeležili čistilne akcije, ki že šesto leto poteka v okviru projekta Izboljšajmo Maribor.

Starše smo povabili k sodelovanju in jih prosili, da v petek, 5. 4. 2024, otroke ustrezno zaščitijo s primerno obutvijo in z rokavicami zaradi varovanja pred nevarnimi odpadki, ki jih bodo našli v naravi.. Izbrali smo traso vrtec – gozd pod Piramido – razgledna sprehajalna pot, ki nas je vodila med vinogradi nad hišami ob vznožju Piramide, skozi drevored in nazaj proti vrtcu. Med potjo smo pobirali odpadke, med njimi PVC vrečke, embalažo, slamice, papirnate robčke, omote od različnih sladkarij, zamaške, plastenke … in vsega skupaj je bilo za pol velike črne vreče.

Veseli, da smo opravili čistilno akcijo, a hkrati žalostni ob pogledu na vse te smeti, smo se vrnili v vrtec. Smeti smo odvrgli v črn zabojnik z mešanimi komunalnimi odpadki ter se odpravili na zasluženo malico. Še prej smo sneli rokavice, sezuli škornje ter si z milom temeljito umili roke.

Skupina Pike poke z Nino in Melito