V igralnici Pedenjped so dinozavri oživeli. Povabili smo jih v našo igralnico in jih preko igrač, knjig, plakatov zelo dobro spoznali. Naučili smo se, da so živeli veliiiiiikooooo let nazaj. Da so obstajali rastlinojedi in mesojedi dinozavri. Mesojedi dinozavri so imeli zelo velike, ostre, nekateri zelo tanke iin močne zobe. Nekateri rastlinojedi dinozavri so poleg listja jedli tudi kamne, da so hrano lažje zmleli. Nekateri so bili pravi velikani. Najdaljši med njimi bi naj bil DIPLODOK, dolg je bil kot trije avtobusi. TRICERATOPS je bil težak kot 2 avtomobila. STEGOZAVER je bil zelo počasen, na repu pa je imel 4 strupene bodice. PTERANODONT bi naj bil največje bitje, ki je kadarkoli letelo po zraku. ANKILOZAVER je imel ogromen rep in oklep, ki ga je ščitil pred drugimi dinozavri. BRAHIOZAVER je imel močno srce, ki je poganjalo kri po njegovem dolgem vratu do glave. TIRANOZAVER je bil s svojimi močnimi ostrimi zobmi kralj med dinozavri. Obstajali so veliki in majhni dinozavri. Dinozavri, ki so hodili po zemlji, leteli po zraku in plavali v vodi. Izumrli so verjetno zaradi velikega asteroida, ki je padel na zemljo, ali pa mogoče zaradi vulkanov, ki so bruhali lavo. Vse to in še več smo se naučili iz knjig, ki so jih otroci prinesli v vrtec. Igrali smo se spomin, ugibali in tipali smo kaj se je vsak dan skrivalo v naši čarobni vreči, naučili smo se tudi nove besede – arheolog, paleontolog, fosil. Tudi sami smo izdelali svoje fosile in jih nato kot čisto pravi arheologi s čopiči iskali v pesku. Izdelali smo svoj plastelin in tudi v plastelinu puščali odtise – fosile stopinj dinozavrov, ali pa kar fosile celih dinozavrov. Izdelali smo vsak svojega dinozavra, okna igralnice so postala prav strašna z bruhajočim vulkanom, tiranozavrom in brahiozavrom. Izdelali smo velikega triceratopsa, ki nam dela družbo v igralnici. Vse skupaj pa smo zaključili tako, kot so verjetno zaključili tudi dinozavri. Z eksperimentom – izbruhom vulkana. In tako so tudi dinozavri v naši igralnici izumrli. Mi pa smo se podali novim dogodivščinam naproti.

Otroci skupine Pedenjped s Tamaro in Barbaro